Saadet öğretmen: Çocuklar için birlik olalım

15:25

İZMİR - İzmir'in Menderes ilçesindeki köy okulunda 4 sene önce 6 öğrenciyi cinsel istismara maruz bırakan öğretmen Adil Şahintürk’ün yargılandığı dava hakkında açıklama yapan öğretmen Saadet Özkan, “Çocuklar için beraber olalım. Kapılar odalar arkasında tacize uğrarken çocuklar yalnızlar” dedi.

Menderes'te emekli okul müdürü 66 yaşındaki Adil Şahintürk’ün 4 sene önce 6 öğrenciyi cinsel istismara maruz bırakmasının ardından yargılandığı davanın bugün ikinci duruşması görülmeye başlandı. Bayraklı Adliyesi 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşma öncesi açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya çok sayıda kadın katılırken, açıklamada "Asla yalnız yürümeyeceksin" ve "Saadet Öğretmen yalnız değildir" sloganları atıldı.

Cinsel istismarı ortaya çıkaran öğretmen Saadet Özkan ise, 4 partiye çağrıda bulunarak, "Birlik olalım. Çocuklar için beraber olalım. Kapılar odalar arkasında tacize uğrarken çocuklar yalnızlar. Hep birlikte aydınlık bir yola girelim çocuklar için" diye konuştu. Saadet, "Çocuklarımız için aydınlık bir yol açmak zorundayız. Koca koca adamları küçücük çocuklarla aynı fotoğrafa koymayın. Daha geçen hafta 9 yaşında çocuk mahkemeye çıkmadan kalbi dayanamadı ve öldü" dedi.

Açıklamanın ardından duruşmaya geçildi.